03-6-255-255

שאלות שכיחות אנקופרסיס

ככל הנראה מדובר בגורם קיצוני של חרדה השולט בילד. יש לעודד אותו להשתמש באופן חופשי בחיתול.  בשום פנים ואופן לא לנסות למנוע ממנו את החיתול. להימנע מהפעלת לחץ להשתמש באסלה. לפנות לרופא ילדים לשלול גורמים אורגני.  לפנות לקבלת הדרכת הורים ליישום תכנית טיפולית התנהגותית במטרה להכחיד את החרדה.

ככל הנראה מדובר בגורם קיצוני של חרדה השולט בילד. יש להעניק לו לגיטימציה מחלטת לעשות יציאות בתחתונים. להימנע מהפעלת לחץ להשתמש באסלה. לשאוף להגיע למצב שירשה לעצמו לעשות יציאות גדולות יותר בתחתונים וימנע מהתאפקות מכוונת. לפנות לרופא ילדים לשלול גורמים אורגניים.  לפנות לקבלת הדרכת הורים ליישום תכנית טיפולית התנהגותית במטרה להכחיד את החרדה.

חרדת אסלה הינה מצב בו ילדים אינם מסוגלים לבצע יציאה על האסלה ולפעמים אף אינם מסוגלים בכלל לנסות לשבת על האסלה לשם ביצוע יציאה.

חרדת אסלה עשויה להתפתח כתוצאה מגורמים שונים. עצירויות ויציאות כואבות בתקופת הינקות המוקדמת, התנסות ביציאה כואבת במיוחד סמוך לתחילת הגמילה מחיתולים, תגובה קשה של הורה או גננת ל ” תאונת קקי ”  ועוד מיגוון התנסויות לא נעימות הקשורות לביצוע יציאות. ישנם מקרים רבים בהם לא ניתן להצביע על גורם כלשהו להתפתחות של חרדת אסלה.

אנקופרסיס הוא שם כולל לאותם מקרים בהם ילדים מעל גיל 3 עושים את יציאותיהם במקומות שונים מן האסלה.

דילוג לתוכן